Дмитро Кутаков провів матч УПЛ Зоря — Ворскла

Старший тренер та один з співзасновників ФК Броварія Дмитро Кутаков в 21-му турі чемпіонату України відпрацював у якості головного арбітра на матчі за участю двох команд Прем’єр-ліги — між Зорею та Ворсклою, який завершився перемогою луганців з рахунком 3:0.

Фото zarya-lugansk.com

Фото zarya-lugansk.com

Гра була принциповою. Адже зустрічалися команди, які ведуть боротьбу за бронзові нагороди чемпіонату України та місце у груповому турнірі Ліги Європи у наступному сезоні. В першому таймі арбітру довелося показати три жовті картки гравцям Ворскли, по перерві — по одній жовтій картці представникам обох команд, а на 68-й хвилині — вилучити полтавця Вадима Сапая. Він отримав другу жовту картку, яка перетворилася на червону.

Після того, як Ворскла лишилася вдесятьох, Зоря один за одним і забила три голи.

Проте вилучення було абсолютно справедливим, що у своєму аналізі відзначив Комітет арбітрів ФФУ: «Гравця №23 гостей через отримання другої жовтої картки було правильно вилучено з поля. На 36-й хвилині цей гравець скоює порушення проти футболіста №95 господарів з метою зриву початку контратакувальних дій. Арбітр продовжує гру, але при першій зупинці гри він виносить йому дисциплінарну санкцію у вигляді жовтої картки. На 67-й хвилині той самий гравець №23 гостей скоює порушення особливої тяжкості проти футболіста №11 господарів і отримує другу жовту картку».

А от щодо винесення жовтої картки в компенсований час першого тайму думки експертів розійшлися.

КА ФФУ вважає, що «гра рукою повинна бути покарана лише штрафним ударом, а не жовтою карткою, у тих випадках, коли вона є проявом звичайного ігрового порушення, що сталося у центрі поля за відсутності небезпечної ситуації». Іншими словами, арбітр повинен був призначити лише штрафний удар на користь господарів: гра рукою повинна бути покарана жовтою карткою у випадку здійснення перспективної атаки, а червоною карткою — лише коли дії перешкоджають взяттю воріт.

Проте Мирослав Ступар, екс-арбітр ФІФА, єдиний українець, який працював у фінальній частині чемпіонату світу, вважає, що Дмитро Кутаков вчинив вірно: «В іншому матчі туру арбітр не покарав футболіста за навмисну гру рукою з метою зриву атаки суперника. А от Кутаков на 45-й хвилині свого поєдинку не залишив без санкцій Кулача, який рукою зупинив м’яч, що виходив за межі поля. Гравець Ворскли цим маневром хотів отримати для себе вигоду, за що справедливо отримав попередження. Це в чомусь формальна, але справедлива жовта картка».