Дмитро Кутаков увійшов в історію в Харкові

Надзвичайна подія сталася у Харкові під час матчу чемпіонату України у Прем’єр-лізі із старшим тренером дитячо-юнацької футбольної академії ФК Броварія (Бровари) Дмитром Кутаковим. На 76-й хвилині гри йому довелося міняти головного арбітра центральної зустрічі 11-го туру між Шахтарем та Зорею — киянина Миколу Кривоносова, який зазнав травми та не міг продовжити гру.

На топ-матч 11-го туру Дмитро Кутаков отримав призначення у ролі четвертого арбітра. Але готувався до гри як завжди серйозно і оперативно вийшов на заміну за рахунку 1:1.

Зустріч так і завершилась — унічию. Арбітру з Броварів вдалося без перешкод взяти контроль за грою у свої руки. Він вимушений був показати лише одну жовту картку — воротарю Зорі Луїсу Філіпе за затримку часу вже на 91-й хвилині.

Дмитро Кутаков, Шахтар, Зоря

Дмитро Кутаков заспокоює футболістів. Фото zarya-lugansk.com

Цей матч став для Дмитра Кутакова 87-м у Прем’єр-лізі у ролі головного арбітра (і четвертою — в сезоні-2018/2019). Наразі у рейтингу арбітрів елітного дивізіону українського футболу він наздогнав легенду суддівського корпусу — Володимира П’яних з Донецька. Вони ділять 24—25 місця.

Фото zarya-lugansk.com

А ситуація із заміною арбітра вже під час матчу для нашого футболу дуже екзотична. Таких випадків було лише декілька.

Перший задокументований трапився 25 квітня 2005 року під час матчу Арсенал (Київ) — Шахтар (Донецьк), коли Сергій Задіран замінив травмованого Василя Мельничука. Гра завершилася унічию — 1:1. Але тоді заміна арбітра відбувалася досить довго, адже Задіран, як виявилося, залишив бутси у роздягальні…

Отак Дмитро Кутаков увійшов у історію. Причому — у день свого народження! Дуже незвичайний подарунок від долі!